Volovec

Volovec - zrejúci syr

 

História:

Na Slovensku sa začala výroba syra Volovec začiatkom deväťdesiatych rokov v Rožňave. Mliekareň sa orientovala na výrobu zrejúcich syrov – na Slovensku dovtedy nepokrytý segment. V roku 1994 na pulty slovenských predajní dorazil prvý syr pod názvom Volovec pomenovaný podľa 1293 m vysokého vrchu týčiaceho sa nad Rožňavou.
Po desiatich rokoch bola výroba pozastavená, kvôli nepriaznivej podnikateľskej klíme. Trvalo ďalších šesť rokov, kým výroba tejto delikatesy ožila vďaka trpezlivej a poctivej práci a chuti riskovať, v úplne iných podmienkach, a to v Sabinovskom výrobnom závode spoločnosti MILK-AGRO, spol. s r.o.

Technológia:
Volovec je tylžský typ syra švajčiarskeho pôvodu. Je to syr s nízko dohrievanou syreninou. Jeho zvláštnosťou je spôsob jeho zretia pomocou zmesi bakteriálnych kultúr /Brevibacterium linens/ pravidelne aplikovanej na povrch syra v procese zretia, počas ktorého dochádza k zretiu syra od kôry smerom do jeho stredu a postupnému zvýrazňovaniu jeho typickej jemne pikantnej arómy.

Tento špeciálny typ syra, vhodný pre gurmánov, je vďaka jeho chuťovým a aromatickým vlastnostiam predurčený ako vynikajúci doplnok pre slávnostné tabule v studenom stave, no jeho chuť a aróma vynikne aj v teplej kuchyni ako surovina na prípravu fondue alebo ako doplnok na zapekanie.

Spoločnosť MILK-AGRO je jediným výrobcom tohto typu syra na Slovensku.

Ocenenia:
Syr Volovec si svojimi kvalitami získal značku Kvality SK. Na celoštátnej prehliadke syrov 2016 v Prahe mu bol udelený diplom s hodnotením VYNIKAJÚCI.

Pripravte si z tohto syra s ojedinelou chuťou vynikajúce špeciality napríklad z našich receptov, alebo tie, ktoré nájdete v našej prezentácii.

 

 

MILK - AGRO

Volovec polbochník

- hmotnosť: 1,5-2 kg

- bielkoviny: 24,8 g / 49,6 %
  tuk: 24,5 g / 35,0 %

 

Trvanlivosť: 90 dní

Volovec výkroj

- hmotnosť: 180 - 250g

- bielkoviny: 24,8 g / 49,6 %
  tuk: 24,5 g / 35,0 %

 

Trvanlivosť: 90 dní

MILK - AGRO

       
MILK - AGRO

Volovec blok

- hmotnosť: 150g

- bielkoviny: 24,8 g / 49,6 %
  tuk: 24,5 g / 35,0 %

 

Trvanlivosť: 90 dní

Volovec plátky

- hmotnosť: 100g

- bielkoviny: 24,8 g / 49,6 %
  tuk: 24,5 g / 35,0 %

 

Trvanlivosť: 30 dní

MILK - AGRO

 

 

 

Skladujte pri teplote 2 - 8 °C. Výrobok neobsahuje lepok a GMO.

Hore