O nás

Spoločnosť MILK - AGRO, spol. s r.o. pôsobí v metropole šarišského regiónu Slovenska, v meste Prešov, ktoré je známe čulým obchodným ruchom už od 14. storočia. Firma začala svoju činnosť na pôde Prešovských mliekarní v decembri roku 1991 v čase svojho založenia. Pôvodné výrobné zameranie mliekarní však výrazne obohatila zmodernizovaním a skvalitnením technológie spracovania mlieka. Rozšírením sortimentu vyrábaných mliečnych výrobkov vytvorila a naďalej vytvára vhodnú východiskovú základňu pre podporu maloobchodnej a veľkoobchodnej činnosti, ktorými sa firma MILK - AGRO, spol. s r.o. výrazne etablovala na potravinárskom trhu Slovenskej republiky.

Dôkazom vysokej kvality SABI výrobkov je rad ich ocenení a čo je najdôležitejšie, získaný kredit medzi spotrebiteľmi vďaka ich vynikajúcej chuti a naturálnemu charakteru. Vývoj a výroba sa neustále sústreďuje na prípravu nových SABI produktov. V oblasti mliekarenskej výroby, predovšetkým vo výrobe kyslomliečnych výrobkov, špeciálne jogurtov, vo výrobe tvarohu a smotán, sa firma vyprofilovala na významného slovenského producenta. V poslednom období svoju činnosť dynamicky rozširuje o produkciu čerstvých a zrejúcich syrov. Neoddeliteľnou súčasťou výrobnej činnosti, sústredenej vo výrobnom závode v Sabinove, je spracovanie mlieka na sušené mliečne výrobky a výroba masla. Základom obchodnej činnosti spoločnosti MILK - AGRO, spol.s r.o. sú vlastné mliečne výrobky, ale aj s ostatným sortimentom úspešne obchoduje nielen na tuzemskom, ale i zahraničnom trhu. Svoju činnosť začínala vo východnej časti Slovenska, no postupne rozšírila svoje pôsobenie na celé Slovensko i za jeho hranice. V rámci veľkoobchodnej činnosti sú obchodným partnerom k dispozícii tri veľkosklady s potravinárskym tovarom v centrále firmy v Prešove, v pobočkách Sabinov a Košice, s priemerným počtom asi 4000 tovarových položiek. Distribúciu tovaru zabezpečuje vlastnou dopravou a prostredníctvom zmluvných prepravcov.

Popularitu si získal predaj širokého sortimentu výrobkov formou Cash and Carry predajní. Na domácom trhu sa spoločnosť MILK - AGRO, spol. s r.o. vyprofilovala stabilnou sieťou maloobchodných predajní. V rámci maloobchodu prešla úspešným vývojom od prvej predajne otvorenej v roku 1992, až po súčasných viac ako 180 maloobchodných predajní nachádzajúcich sa v mestách a obciach celého Slovenska. Prioritou je zabezpečiť pre zákazníkov vždy čerstvý tovar v dostatočnom množstve a kvalite. Cieľom je však aj vytvorenie ústretového individuálneho prístupu k zákazníkom a rodinnou atmosférou ich motivovať k pravidelnej návšteve. MILK - AGRO, spol. s r.o. disponuje aj sieťou autorizovaných predajní v súčasnom počte viac ako 80, s ponukou kvalitných mliečnych výrobkov všetkým, ktorí si obľúbili značku SABI.

Hore