01. 07. 2020

SABI rozširuje svoj bezlaktózový rad

Nikto z vás sa už viac nemusí obmedzovať! SABI myslí na všetkých a preto rozširuje svoju bezlaktózovú ponuku o ďalšiu novinku – roztierateľný tvaroh v črievku. Aktuálne tak v predajniach Milk Agro môžete nakúpiť bezlaktózové produkty, konkrétne 3 ochutenia bezlaktózových jogurtov, tvrdý zrejúci syr Volovec a už spomínaný roztierateľný tvaroh v črievku.

V posledných rokoch sa svet natoľko mení, že okrem rôznych technologických vymožeností, ktoré nám uľahčujú život, sa čím ďalej tým viac objavujú aj rôzne civilizačné choroby. Medzi obzvlášť nepríjemné ťažkosti patrí aj laktózová intolerancia. V Milk Agre avšak myslíme na všetkých, a preto sme sa rozhodli rozšíriť náš bezlaktózoý rad o ďalšie produkty.

Na začiatok by sme chceli upresniť, čo to vlastne tá laktózová intolerancia je. Ide o čiastočnú alebo úplnú neschopnosť tráviaceho systému spracovať mliečny cukor laktózu. Príčinou je nedostatok tráviaceho enzýmu laktázy, ktorého úlohou je štiepenie laktózy, nachádzajúcej sa v mliečnych produktoch. Je však nutné povedať, že laktózová intolerancia nie je potravinovou alergiou a treba ju odlíšiť od netolerancie mliečnych výrobkov, ktorá predstavuje zložitejší problém.

„O laktózovej intolerancii sa v poslednom období rozpráva veľmi často. Ľudia, ktorí celý život konzumovali mliečne výrobky majú s ich konzumáciou zrazu problém. Ide o to, že vekom alebo častou konzumáciou antibiotík sa riziko vzniku intolerancie zvyšuje. My sme však chceli týmto zákazníkom pomôcť. Chceme, im uľahčiť život a preto neustále pracujeme na vyrábaní výrobkov, ktoré budú ľahko stráviteľné aj pre túto časť našich zákazníkov“, povedal vedúci mliekarenskej výroby, Ing. Peter Kočiš.

Ktoré SABI produkty patria do novej bezlaktózovej ponuky?

Ako prvé bezlaktózové produkty sme vyrobili a uviedli na trh 3 ochutenia bezlaktózových jogurtov – biely, jahoda a čučoriedka. Vďaka ich skvelej chuti, kvalite, dobrej konzistencii a pridanému enzýmu laktázy sa tešia veľkej obľube.

Ďalším členom bezlaktózového radu produktov je prirodzene aj náš skvelý a jedinečný syr Volovec – či už klasický, prémiový, alebo prémiový s korením. Svoje miesto v bezlaktózovej rade si zaslúžil najmä vďaka dĺžke jeho zrenia ako aj aplikácii špeciálnych syrárskych kultúr na jeho povrch. O jeho pikantnosti a špecifickej chuti sme vám písali už v predošlých článkoch, no my už teraz vieme, že nejeden z vás si na ňom veľmi rád pochutí, či už v teplej, alebo studenej kuchyni.

Našu trojicu uzatvára najnovší prírastok v rodine, roztierateľný tvaroh v črievku, vyrábaný tradičným technologickým postupom. Už viac nemusíte svojich blízkych obmedzovať a ukrývať pred nimi tvarohové koláčiky, plnky či iné tvarohové pochúťky. Chuťou a kvalitou je nezameniteľný.

Ak aj vaši členovia rodiny či známi trpia laktózovou intoleranciou, siahnite po SABI bezlaktózovej rade a hurá na mliečne výrobky! Našim poslaním je uspokojovať vaše potreby a preto budeme našu ponuku aj naďalej rozširovať.

A čo vy? Aký bezlaktózový produkt by ste privítali? Svoje nápady môžete posielať na marketing@milkagro.sk.

MILK-AGRO

Varte s chuťou a chutne

otvoriť receptár

Otázky o zdraví

hľadám odpoveď

Čerstvé a chutné akciové produkty nielen vo vašej chladničke.

+ každý týždeň BONUS v podobe lahodného receptu

Súhlasím s pravidlami Ochrany osobných údajov.
© 2020 MILK-AGRO | Všeobecné vyhlásenie | Ochrana osobných údajov | Design by SIXNET

Získajte

akcie do vášho e-mailu každý týždeň.

Chcem akcie
Hore