28. 10. 2019

Je tu ďalšia NOVINKA! Parížska šľahačka

Už naši predkovia považovali za najhodnotnejšiu zložku mlieka tú, ktorá sa po niekoľkých hodinách koncentrovala na jeho povrchu. Čím hrubšia vrstva, tým kvalitnejšie mlieko. Smotana. Využívali ju na výrobu masla, aj na priamy konzum. Vedúceho mliečnej výroby v Sabinove, Ing. Petra Kočiša, sme sa opýtali na ich najnovší smotanový produkt...


Z produkcie SABI prišlo na trh v uplynulých dňoch viacero noviniek. Zaujali bezlaktózové jogurty, teraz prichádzate s Parížskou šľahačkou. Čo to je?

Je to šľahačková smotana ochutená kakaom. Presnejšie – kakaovým sirupom. Jej výhodou je, že na jej výrobu je použitá tá najčerstvejšia smotana a ochutenie je natoľko vyvážené, že po našľahaní je už finálne použiteľná. Na torty, koláče, ale aj na priamy konzum.


Rozšírili ste váš smotanový sortiment...

Vyrábame sladké neochutené smotany 12-percentnú, 33-percentnú a kyslú smotanu lahôdkovú s obsahom 12 percent tuku. Všetky, vrátane tejto našej novinky, sú vhodné aj na okamžitú konzumáciu. Všetky SABI výrobky sú vyrábané z dôkladne vyberaného a kontrolovaného iba slovenského mlieka.


Parížska šľahačka je z 33-percentnej smotany.

Áno, základom je 33-percentná smotana, ošetrená iba pasterizáciou. Šľahačková smotana sa teoreticky dá vyrobiť aj z 28-percentnej, ale aby sa dobre našľahávala, muselo by sa tam niečo pridať, čo by ju „držalo“. My nepridávame nič, my používame poctivú 33-percentnú smotanu a do tej je pridané ochutenie-kakaový sirup s vysokým obsahom kakaa. Vo výslednom súčte to tučnosti uberie, ale nezníži jej šľahateľnosť. Dobrá šľahateľnosť a zároveň pevnosť šľahačky sa dosiahne, ak je smotana pred šľahaním správne vychladená, optimálne na teplotu 4 – 6 °C.


Ak je z čerstvej smotany, koľko nám vydrží?

Je to produkt bez konzervantov a nie je ani UHT ošetrená. Chceli sme dodať na trh kvalitný čerstvý produkt s trvanlivosťou maximálne 12 dní. Obchodníci niekedy uprednostňujú výrobky s trvanlivosťou napríklad tri mesiace, ale dlhá trvanlivosť je na úkor výživových a senzorických vlastností výrobku. Nechceli sme ísť touto cestou. Naša Parížska šľahačka je čerstvá, ľahko sa ušľahá a výborne chutí.

MILK-AGRO

Varte s chuťou a chutne

otvoriť receptár

Otázky o zdraví

hľadám odpoveď

Čerstvé a chutné akciové produkty nielen vo vašej chladničke.

+ každý týždeň BONUS v podobe lahodného receptu

Súhlasím s pravidlami Ochrany osobných údajov.
© 2020 MILK-AGRO | Všeobecné vyhlásenie | Ochrana osobných údajov | Design by SIXNET

Získajte

akcie do vášho e-mailu každý týždeň.

Chcem akcie
Hore