30. 12. 2020

Sabinovská hrudka, to je ale chutná dobrota!

Sabinovská hrudka, to je čerstvý mäkký nezrejúci prírodný hrudkovitý plnotučný syr. Ide o ďalší chutný a zdravý výrobok SABI, ktorý uprednostňuje nejeden fajnšmeker. Jeho výnimočne jemná chuť a konzistencia je častokrát prvou voľbou pri prestieraní sviatočných stolov, či len tak na zahryznutie so zeleninkou.

Sabinovská hrudka si získala svoje právoplatné miesto v produktovej rade SABI už pred niekoľkými rokmi. Vyhľadávači zdravých pochúťok si neustále vyberú spomedzi širokej škály SABI výrobkov, práve chutný čerstvý nezrejúci hrudkovitý syr biely, teda po našom - Sabinovskú hrudku. Naša hrudka obsahuje okrem mliekarenských kultúr aj významnú probiotickú kultúru Lactobacillus casei, dobrú baktériu ktorá zlepšuje naše trávenie.

Tento syr vzniká sladkým zrážaním mlieka za použitia prírodného syridla a následným zrením pri optimálnych podmienkach. Jeho jemná chuť vynikne v studenej, ale aj teplej kuchyni. Naši verní zákazníci nám častokrát píšu o rôznych tipoch na konzumáciu. Sabinovská hrudka chutí skvelo nakrájaná na kocky v zeleninovom šaláte, alebo nakrájaná na plátky spolu so šunkou a teplým pečivom, či dokonca niektorí z vás ju majú najradšej grilovanú, alebo vyprážanú. Možností je neúrekom a my v MILK-AGRE sme radi, že vám naša Sabinovská hrudka tak náramne chutí,“ uviedol zástupca riaditeľa pán Mgr. Matej Bálint.

Sabinovská hrudka má veľmi zaujímavú chuť, povedzme niečo medzi mozzarellou a ovčím syrom. Obsahuje vysoké množstvo bielkovín a zdravých tukov. Je náramne vhodnou voľbou pri bezlepkovej diéte. Tí z vás, ktorí preferujete slané jedlo si určite nenechajte ujsť chuť nášho ďalšieho príbuzného syra - Sabinovského syra balkánskeho typu. V konečnom dôsledku ide o slanú verziu Sabinovskej hrudky, ktorá má najväčšie uplatnenie napríklad v gréckych šalátoch.

Ak neviete čo na Silvestra a už vás omrzela kapustnica či zemiakový šalát, skúste siahnuť po Sabinovskej hrudke a pripraviť si obložené misy či jednohubky. Vaši hostia vás jednoznačne pochvália, nakoľko im odbremeníte žalúdok od ťažko stráviteľných jedál, ktoré konzumujeme počas celých vianočných sviatkov neúrekom.

MILK-AGRO

Varte s chuťou a chutne

otvoriť receptár

Otázky o zdraví

hľadám odpoveď

Čerstvé a chutné akciové produkty nielen vo vašej chladničke.

+ každý týždeň BONUS v podobe lahodného receptu

Súhlasím s pravidlami Ochrany osobných údajov.
© 2022 MILK-AGRO | Všeobecné vyhlásenie | Ochrana osobných údajov | Design by SIXNET

Získajte

akcie do vášho e-mailu každý týždeň.

Chcem akcie
Hore