24. 10. 2018

Navštívil nás prezident SR

Prezident SR Andrej Kiska počas svojho pracovného výjazdu (18. 10.) v Sabinove navštívil centrum mesta aj závod na výrobu mliečnych výrobkov.

„Ľudia tu robia poctivú prácu, snažia sa vyrábať, ale aj predávať slovenské výrobky po celom Slovensku. Také ich know-how, že vlastniť celý reťazec od malovýroby až po maloobchodnú predajňu, je náročné. Nie je to jednoduché. Darí sa im dostať slovenské výrobky po celom Slovensku, to je podľa mňa veľmi unikátne," uviedol po návšteve závodu prezident SR Andrej Kiska.

Podľa jedného z majiteľov spoločnosti Milk-Agro Jozefa Kundráta prezidentovi ukázali výrobu masla, jogurtov a syra.

„Živo sa zaujímal o produkty a trefných otázok mal dosť, takže tá návšteva bola milá a užitočná pre obidve strany," skonštatoval.


Kiska: Aby ľudia ostávali v regiónoch

Ako povedal, chcú rozšíriť výrobu. V súčasnosti majú rozostavaný objekt, v ktorom budú vyrábať tvaroh.

„Je tam pomerne vysoká investícia okolo 1,5 milióna eur. Určite budú vytvorené nové pracovné miesta, možno pre tých 10 až 15 ľudí," povedal Kundrát s tým, že zamestnať by ich chceli v prvej polovici budúceho roka.

„Pracuje u nás 1 450 stálych pracovníkov, máme ešte aj 200 brigádnikov, čiže máme dosť ľudí. Zatiaľ máme takú situáciu, že to zvládame k spokojnosti," odpovedal Kundrát na otázku, či sa im darí nájsť potrebných zamestnancov.

V závode pracuje približne 100 ľudí, zvyšní v 190 predajniach a časť ako pomocní pracovníci.

„Je pravda, že v tomto regióne je nezamestnanosť dvojnásobne vyššia asi ako na celom Slovensku, ale na druhej strane, je aj pravda, že nájsť odborníkov je niekedy problém. Je to úloha, o ktorej stále hovorím, školstva a motivácie, ktoré dokážeme vytvoriť pre mladých ľudí, aby ostávali v regiónoch, kde sa narodili," dodal Kiska.

 

Zdroj: https://presov.korzar.sme.sk/c/20940988/andrej-kiska-navstivil-centrum-sabinova-aj-mliekarensky-zavod.html#ixzz5UqTyBBlk

 

MILK - AGRO

Varte s chuťou a chutne

otvoriť receptár

Otázky o zdraví

hľadám odpoveď

Čerstvé a chutné akciové produkty nielen vo vašej chladničke.

+ každý týždeň BONUS v podobe lahodného receptu

Súhlasím s pravidlami Ochrany osobných údajov.
© 2019 MILK-AGRO | Všeobecné vyhlásenie | Ochrana osobných údajov | Design by SIXNET

Získajte

akcie do vášho e-mailu každý týždeň.

Chcem akcie
Hore