20. 05. 2020

Volovec Premium s korením, to je ale chutný syr!

Neopakovateľná a výnimočná. Taká je chuť syra Volovec Premium s korením.

Ak si aj vy radi pochutíte na dobrom jedle, tak určite nedáte dopustiť na chutné, no najmä kvalitné mliečne výrobky SABI. Vy ste dôvodom, prečo sa neustále snažíme vylepšovať a rozširovať širokú škálu našich produktov. Preto môžete nájsť na pultoch našich predajní aj špeciálny typ syra – Volovec Premium s korením.

A prečo je tento syr taký chutný?

Naša výroba sa neustále snaží vyrábať produkty, ktoré sú kvalitné, no najmä chutné! Aj preto sme sa rozhodli ešte viac zdokonaliť už aj tak dokonalý syr Volovec. Prémiový syr Volovec s korením vyrábame vďaka špeciálnej úprave receptúry, ktorá okrem iného spočíva aj v predĺžení doby zrenia a doplnení korenín pri samotnej výrobe,“ uviedol Ing. Peter Kočiš, vedúci výroby.

Tento tylžský syr, švajčiarskeho typu vzniká tzv. sladkým zrážaním mlieka pôsobením prírodného syridla, pričom v tejto fáze doň pridávame aj zmes čierneho a zeleného korenia. Aby sme dosiahli typickú chuť prémiového syra Volovec, je nutné zabezpečiť jeho dlhodobé zrenie. K zreniu dochádza vďaka zmesi mliekarenských kultúr, ktoré obsahujú aj probiotickú kultúru Lactobacillus helveticus, následne sa v pravidelných intervaloch aplikuje na povrch syra kultúra (Brevibacterium linens), ktorá je špecifická práve pre tento typ syrov. Prémiový syr Volovec (či už čistý, alebo s korením) následne zreje až 6 mesiacov, od kôry smerom dovnútra. K zreniu dochádza pri optimálnych podmienkach v špeciálnych skladoch a to pod prísnou kontrolou.

Týmto dlhodobým zrením zvýrazníme jeho typickú jemne pikantnú, no zároveň sladkastú chuť a arómu. Úžasné na ňom je, že v dôsledku dlhodobého zrenia je vhodný aj pre konzumentov, ktorí trpia na intoleranciu laktózy. Volovec Premium je vhodný pre každú domácu kuchyňu, no nedajú naňho dopustiť ani gurmáni. Vďaka jeho chuťovým a aromatickým vlastnostiam je vynikajúcim doplnkom v studenej, ale aj teplej kuchyni. Na pultoch našich predajní, ako aj u našich odberateľov, ho nájdete vo forme výkroj.

„Naša spoločnosť je jediným výrobcom tohto typu syra na Slovensku. Jeho výnimočnosť je samozrejme podmienená použitím prvotriedneho výberového mlieka a dodržiavaním tradičných receptúr a postupov. Na tom si naša firma 100 %-tne zakladá,“ uzavrel Ing. Peter Kočiš, vedúci výroby.

V akej forme máte prémiový syr Volovec s korením najradšej? So špagetami, alebo len tak s hroznom? Vaše postrehy a tipy posielajte na marketing@milkagro.sk.

MILK-AGRO

Varte s chuťou a chutne

otvoriť receptár

Otázky o zdraví

hľadám odpoveď

Čerstvé a chutné akciové produkty nielen vo vašej chladničke.

+ každý týždeň BONUS v podobe lahodného receptu

Súhlasím s pravidlami Ochrany osobných údajov.
© 2020 MILK-AGRO | Všeobecné vyhlásenie | Ochrana osobných údajov | Design by SIXNET

Získajte

akcie do vášho e-mailu každý týždeň.

Chcem akcie
Hore