09. 09. 2019

Na varenie, aj do kávy – smotana s uzatvárateľným viečkom

Nie je smotana ako smotana. Smotana SABI  sa vyrába z prísne kontrolovaného slovenského mlieka. Spoločnosť MILK-AGRO ponúka na varenie aj do kávy skutočnú smotanu. Porozprávali sme sa o tom s Ing. Petrom Kočišom, vedúcim mliečnej výroby v Sabinove.


Čo by ste o smotane SABI povedali zákazníkom?

Naša spoločnosť ponúka 12-percentnú smotanu. Ľudia ju kupujú na varenie, ale málokto vedel, že je takmer ideálna do kávy. Preto sme sa rozhodli upozorniť na to priamo na obale smotany. To znamená, že kto si bude kupovať našu smotanu do kávy, kúpi si svoju obľúbenú a rokmi overenú smotanu, o ktorej si neuvedomil, že je vhodná aj do kávy.


Je v 200 gramovom balení…

Áno,  je to viac, ako si dáme do jednej kávy, preto sme prišli s tzv. „pitným“ viečkom, čo je ľudový názov pre opakovateľne uzatvárateľné viečko. Chceme šetriť peniaze zákazníkov a pri menšom balení by zákazník zaplatil za obal v porovnaní s obsahom viac ako pri väčšom balení. Rozhodli sme sa preto pre 200 gramové balenie, pri ňom je pomer ceny obalu a obsahu priaznivejší. A čo nespotrebuje do kávy, môže použiť tak ako doteraz – do varenia. Opakovateľne uzatvárateľné viečko, ak je správne použité, udrží tekutinu aj pri náhodnom prevrátení. Máme to vyskúšané, nevytečie. Po otvorení ju však odporúčame skonzumovať čo najskôr, v chladničke totiž, ako každý tuk, má tendenciu naberať rôzne pachute a stráca svoju pôvodnú typickú chuť.


Čomu vďačíme, že naozaj chutí?

Naša 12-percentná smotana je pasterizovaná a homogenizovaná. Homogenizácia je čisto mechanický proces, pri ktorom sa pod vysokým tlakom rozbije tuk na menšie čiastočky, vďaka tomu sa v káve lepšie rozptýli a je ľahšie stráviteľná. A vynikajúcu chuť jej dodáva najmä to, že je úplne čerstvá. Je to jednodňová smotana, ktorú hneď spracujeme a expedujeme. Nepridávame do nej nijakú chémiu ani konzervačné látky, preto jej trvanlivosť je maximálne 10 dní. Ale komu chutí, neskladuje ju.

MILK-AGRO

Varte s chuťou a chutne

otvoriť receptár

Otázky o zdraví

hľadám odpoveď

Čerstvé a chutné akciové produkty nielen vo vašej chladničke.

+ každý týždeň BONUS v podobe lahodného receptu

Súhlasím s pravidlami Ochrany osobných údajov.
© 2019 MILK-AGRO | Všeobecné vyhlásenie | Ochrana osobných údajov | Design by SIXNET

Získajte

akcie do vášho e-mailu každý týždeň.

Chcem akcie
Hore